Kulüpten Haberler

Berit'in Rüzgarı

Berit Dağı, Kahramanmaraş, 6-11 Ağustos 2019

 Logo

Geziye Katılanlar:Beliz Aydın, Eren Kenan, Tuğçe Nur İlbaş, Türker Türkyılmaz

Bir takılmacada otururken kendimi bir anda Kahramanmaraş yüzey ekibinde buldum. Onca çabadan sonra Türker, Eren, Beliz ve ben otobüs biletlerimizi aldık. 16 saat sürecek olan yolculuk bizi biraz gerdi ama devamında olacakları bilsek bu daha hiçbir şeydi.

Devamını oku...

 

Düz mü twist mi?

Topmeydanı, Kastamonu 31 Mayıs - 3 Haziran 2019

 Logo

Geziye Katılanlar:Türker Türkyılmaz, Eren Kenan, Bülent Efe Temür, Uğur Özkan, İrem Kapucuoğlu, Bora Efe, Gamze Baydemir, Emel Gökgöz, Beliz Aydın, Atakan Gülbahar, Nermin Akın, Aydın Menderes, Özgün Sarısoy, Mehmet Mert Doğu, Özlem Kaya

Dönemin son gezisi olacaktı. Tüm sınavlardan, ödevlerden, jürilerden kurtulup kendimi kulüp odasına atmayı bekliyordum. Odaya daha kimse gelmemişti malzemeci olan Emel ile anlaşmamıza rağmen ben de geç kalmıştım. Her Topmeydanı gezisinden önce olan sorunlardan farklı, bizi bekleyen sürpriz vardı. Küre Dağları Milli Parkı bizden çadır başına 25 lira istiyordu :O Birbirini izleyen telefonlar sonucu 2.5 lirada anlaşıldı. Malzemeler çantalandı.

Devamını oku...

 

Cızbız Mangal Partisi

Ayvaini, Bursa, 10 - 12 Mayıs 2019

Geziye Katılanlar:Anıl Alyanak, Anıl Özrenk, Bülent Efe Temür, Gamze Baydemir, Halil Habip Atıcı, Mahmut Ebrar Açık, Muhammed Enes Avukat, Ozan Küçükbağış, Türker Türkyılmaz, Uğur Özkan

 Logo

Dört saat sürer gidişi

Var kısacık bir inişi

Ne güzel bota binişi

Keyiflidir Ayvaini

Suyu bol, düzlük kamp yeri

Her zaman yaş çimenleri

Tükenmek bilmez gölleri

Sabır ister Ayvaini

Ayvaini, 5 kilometreyi aşan uzunluğuyla sadece Marmara bölgesinin değil, Türkiye’nin en uzun mağara sistemlerinden birisidir. Ben dahil birçok mağaracı ilk bot deneyimini burada edindiğinden ilk göz ağrılarımızdandır. 5 saate yakın mağarada kalmak, bota binmek, kürek çekmek yeni mağaracılar için çok değerli bir deneyim olacağından hemen her mağaracılık topluluğu senelik rutin eğitim gezilerinde mutlaka Ayvaini’ni de bulundurur.

Devamını oku...

 
sideBar