Yarasa Kozası Dolandırıcılığı

Son günlerde “yarasa kozası”, “yarasa kesesi” veya “yarasa yuvası” başlığıyla sorular gelmektedir. Yarasalar, memeli hayvanlardır ve koza ve keseleri yoktur, yuva da yapmazlar. İnternet sitelerindeki görüntülerin dolandırıcılık amaçlı olarak hazırlandığı tespit edilmiştir. Görüntülerdeki cisimlerin bir kısmı çamura bulanmış şişme balonlar, bir kısmı örümcek kozaları, bir kısmının da çulhakuşu yuvaları olduğu tespit edilmiştir. Aynı dolandırıcılık durumlarının Irak ve Suriye’de de yapıldığı haberlerde yer almıştır. Türkiye’deki tüm yarasa türleri yasal koruma altındadır. Yarasalara zarar verenler ve bunların zarar verilmesine yol açan dolandırıcılar hakkında yasal süreçler başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Son Güncelleme (Salı, 12 Haziran 2018 17:16)

 

Berit'in Rüzgarı

Berit Dağı, Kahramanmaraş, 6-11 Ağustos 2019

 Logo

Geziye Katılanlar:Beliz Aydın, Eren Kenan, Tuğçe Nur İlbaş, Türker Türkyılmaz

Bir takılmacada otururken kendimi bir anda Kahramanmaraş yüzey ekibinde buldum. Onca çabadan sonra Türker, Eren, Beliz ve ben otobüs biletlerimizi aldık. 16 saat sürecek olan yolculuk bizi biraz gerdi ama devamında olacakları bilsek bu daha hiçbir şeydi.

Devamını oku...

 

Düz mü twist mi?

Topmeydanı, Kastamonu 31 Mayıs - 3 Haziran 2019

 Logo

Geziye Katılanlar:Türker Türkyılmaz, Eren Kenan, Bülent Efe Temür, Uğur Özkan, İrem Kapucuoğlu, Bora Efe, Gamze Baydemir, Emel Gökgöz, Beliz Aydın, Atakan Gülbahar, Nermin Akın, Aydın Menderes, Özgün Sarısoy, Mehmet Mert Doğu, Özlem Kaya

Dönemin son gezisi olacaktı. Tüm sınavlardan, ödevlerden, jürilerden kurtulup kendimi kulüp odasına atmayı bekliyordum. Odaya daha kimse gelmemişti malzemeci olan Emel ile anlaşmamıza rağmen ben de geç kalmıştım. Her Topmeydanı gezisinden önce olan sorunlardan farklı, bizi bekleyen sürpriz vardı. Küre Dağları Milli Parkı bizden çadır başına 25 lira istiyordu :O Birbirini izleyen telefonlar sonucu 2.5 lirada anlaşıldı. Malzemeler çantalandı.

Devamını oku...

 

Cızbız Mangal Partisi

Ayvaini, Bursa, 10 - 12 Mayıs 2019

Geziye Katılanlar:Anıl Alyanak, Anıl Özrenk, Bülent Efe Temür, Gamze Baydemir, Halil Habip Atıcı, Mahmut Ebrar Açık, Muhammed Enes Avukat, Ozan Küçükbağış, Türker Türkyılmaz, Uğur Özkan

 Logo

Dört saat sürer gidişi

Var kısacık bir inişi

Ne güzel bota binişi

Keyiflidir Ayvaini

Suyu bol, düzlük kamp yeri

Her zaman yaş çimenleri

Tükenmek bilmez gölleri

Sabır ister Ayvaini

Ayvaini, 5 kilometreyi aşan uzunluğuyla sadece Marmara bölgesinin değil, Türkiye’nin en uzun mağara sistemlerinden birisidir. Ben dahil birçok mağaracı ilk bot deneyimini burada edindiğinden ilk göz ağrılarımızdandır. 5 saate yakın mağarada kalmak, bota binmek, kürek çekmek yeni mağaracılar için çok değerli bir deneyim olacağından hemen her mağaracılık topluluğu senelik rutin eğitim gezilerinde mutlaka Ayvaini’ni de bulundurur.

Devamını oku...

 

Dört Mevsimi Yaşamak

Karlık, Bartın, 20-23 Nisan 2019

 Logo

Geziye Katılanlar: Mahmut Ebrar Açık, Eren Kenan, İrem Kapucuoğlu, Nurkan İlbahar, Özgün Sarısoy, Erdal Yalçın, Beliz Aydın, Anıl Özrenk, Göksu Kayacılar, Mehmet Özdere, Ertuğrul Usta, Tuğçe Nur İlbaş, Anıl Alyanak, Hasan Kahraman, Aleyna Cingöz, Bülent Efe Temür, Ezgi Özgen, Buket Gözüm, Recep Can Altınbağ, Muhammed Enes Avukat, Deniz Tekin, Aykut Emre Albayrak, Fadime Altınışık, Ahmet Şener, Merve Şener, Muhammed Hamidullah Erdem, Erdi Şencan, Ebru Tütüncüler, Begüm Güven

Gezi hazırlıklarına yardım etmek için kulübe erken gitmiştim. Hazırlıklar tamamlandığında öylece otobüsü beklerken birden aklımıza voleybol oynamak gelmişti. Tek eksiğimiz voleybol topuydu, bu yüzden futbol topuyla oynamaya karar verdik. Tam voleybol oynuyorduk ki oyunumuz birden futbola döndü. Kendimi maç yaparken buldum. Otobüs geldiğinde oyunumuz bitmişti. Eşyaları hızlıca taşıyıp otobüse bindik. Yolculuk biraz zorluydu çünkü 27 kişilik otobüs gelmişti ve arka koltuklarda eşyalar vardı.

Devamını oku...

 
Mağara Anketi
En Sevdiğiniz Mağara
 
Şu anda 6 konuk çevrimiçi
sideBar